Сходи відіграють дуже важливу роль у благо устрою будинку – як у своїй функціональності, так і у візуальному плані. При виборі сходів повинно бути враховано: їх розташування, модель, особливість приміщення від цього залежить їх зручність, надійність, довговічність та естетичний вигляд.
В першу чергу потрібно визначити, скільки місця відведено під установку і лише після цього можна буде приступати до вивчення різновиду дизайнерських рішень.
Горищні сходи займають як найменше простору, вони вміщаються в невеликому коробі, який схований за люком та майже непомітний знизу. Але навіть така проста конструкція вимагає замірів: висота від підлоги до стелі і розмірів отвору під люк.
Невибагливі також гвинтові «трапи». Виглядають дуже елегантно і при цьому можна розмістити в досить невеликому місці. Це відмінне рішення з точки зору зовнішнього вигляду. Але якщо у будинку є маленькі діти або похилого віку люди, то такий варіант не дуже буде зручний. Крім того, невеликий розмір ступенів і вигин роблять неможливим підйом масивних або великих речей.
Маршеві сходи більш комфортабельні. Але за зручність доведеться заплатити додатковим місцем. Для кріплення на больцах потрібно звільнити всю стіну, може навіть і не одну. Сходи на косоурах в підтримці стін не потребує, але і місця займе чимало.
Конструкції з поворотами можна трохи «стиснути» за рахунок заміни проміжних майданчиків на забіжні східці. Але це, зрозуміло, знизить безпеку, наблизивши зручність спуску і підйому до параметрів гвинтових сходів.
Від того, в який інтер’єр потрібно вписати сходи, залежить вибір матеріалу, з якого вона повинна бути зроблена. Це стосується не тільки естетичних якостей, але і функціональних.
Наприклад, дерев’яні сходи чутливі до тепла. Їх не слід розташовувати поблизу камінів або батарей, а також у безпосередній близькості до кухонних плит. Крім того, дерево треба берегти від холоду і вологи. Тому, вибираючи зовнішні стіни в якості опорних, слід подбати про достатню тепло і гідроізоляції.
Велике значення має стадія ремонту або оновлення обстановки, на якій проводиться вибір сходів. Вона в будь-якому випадку стане значним елементом інтер’єру. Питання в тому, з чого починати.
Якщо йдеться про розробку «з нуля», можна спочатку вибрати сходи, і далі розробляти інтер’єр «під неї».
При установці в будинок з уже сформованим стилем краще відштовхуватися від оточення. Це стосується і моделі, і оздоблювальних матеріалів, а також колірного рішення. Інакше цільний образ не отримати – будь-які сходи занадто помітна, вона створить візуальний конфлікт, який буде кидатися в очі.
Сходи – не менш важлива частина будинку, ніж стіни або дах. Вони в рівній мірі відносяться як до архітектурних рішень, так і до інтер’єрних. Вибирайте таку конструкцію, яка створить правильне враження і буде комфортним і безпечним.
Сходові огорожі можна виконати в будь-якому стилі . Малюнок огорожі буде підкреслювати внутрішній фон приміщення. Все це внесе неповторність і ексклюзивність у Ваш будинок. Наші майстри можуть створити будь-який варіант за вашим бажанням . Дуже важливим моментом в оформленні будинку , є парадний вхід. Сходи, що ведуть в будинок , є вашою візитною карткою. Візерунок сходових огорож , ковані орнаменти повинні поєднуватися з архітектурою , посилювати емоційний звучання всього образу. У оформлення кованих огорож сходів можна включити всілякі додаткові матеріали , такі як камінь , сікло , дерево.
Закінченість образу сходи надають перила , які вносять красу , додаткова зручність . Матеріалом для перил можуть служити всілякі породи дерева , в тому числі цінні рідкісні види . Металеві перила можуть бути різноманітних форм : від прямих до вигнутих , з повтором елементів ковки самого сходового огородження або виділятися своїм кольором і виглядом.